Размисли за административната реформа
Наскоро правителството шумно обяви увеличение на заплатите на държавните служители. Чухме дори твърдения, че увеличението е достатъчно, за да компенсира инфлационните процеси в страната. Административната реформа изглежда приключила – няма ги вече несправедливите бонуси и допълнителни материални стимули(или поне са силно ограничени), няма го непрозрачното определяне на заплатите, няма го несправедливото оценяване, изчезнаха [...]


Професионалното обединение на държавните служители (ПОДС) е организация, която работи за установяването на професионална и политически неутрална държавна служба и подкрепя добре обмислените реформи в държавната администрация. ПОДС е демократична организация, която се управлява от своите членове. Ние се стремим към осигуряване на справедливо заплащане и прилични пенсии за държавните служители. Ако все още не сте член на ПОДС, сега е времето